Porady

Komputer stacjonarny lub laptop może się przegrzewać podczas pracy i nawet wyłączać jeżeli temperatura będzie za wysoka. Jest to specjalnie zrobione żeby zapobiec uszkodzeniom układów płyty głównej czy procesora. Do przegrzania się komputera przeważnie dochodzi gdy jego temperatura jest większa niż 90 stopni. Również kurz lub brud może powodować to, że komputer nie będzie miał możliwości oddawania ciepła na zewnątrz co doprowadzi do przegrzania się rdzenia procesora lub układu graficznego. Najczęściej popełniany błąd przez użytkowników laptopów lub netbooków to to, że trzymamy sprzęt w łóżku, na pościeli , dywanie i w wielu innych miejsach w których nie powinien on się znajdować. Laptop w takim miejscu o wiele szybciej się przegrzewa, ponieważ nie dostaje zimnego powietrza z zewnątrz i nie oddaje całego ciepła na zewnątrz. Najlepsze miejsce na używanie laptopa to biurko, stół oraz podkładki chłodzące by laptop nie przylegał bezpośrednio do podłoża i dostawał dodatkową ilość powietrza od dołu.

Zalecamy by przynajmniej raz w roku udać się do serwisu w celu przeczyszczenia urządzenia, wymiany pasty termoprzewodzącej oraz usunięcie kurzu i zabrudzeń które się gromadzą w wentylatorze.

Nie warto robić tego na własną rękę, ponieważ można uszkodzić procesor, wentylator, radiator, a nawet części plastikowe urządzenia. Lepiej oddać to w ręce kogoś kto wie ile pasty należy nałożyć i jak wyczyścić sprzęt żeby go nie uszkodzić !

W naszym serwisie taka usługa kosztuje tylko 50zł i jest to kwestia maksymalnie jednego dnia.

Zapraszamy !