Porady

Wymiana klawiatury to bardzo prosta czynność , która potrafi sprawić wiele problemów. Jeżeli Twoja klawiatura nie działa, niektóre klawisze się nie wciskają, nie reagują, klikają się podwójnie, odpadły, klawiatura została zalana itp. to najlepsza pora żeby coś z tym zrobić i wymienić klawiaturę na nową !

Jest to bardzo prosta czynność w większości przypadków zajmuje ona około 5 minut ! Ale … jeżeli nigdy nie rozbieraliśmy naszego laptopa lub laptop jest nowy to wymiana tak prostego komponentu może sprawić nam sporo kłopotów i problemów.

 

Po pierwsze zawsze musimy zobaczyć w jaki sposób klawiaturę się wyjmuje, czy jest możliwość wyjęcia jej z góry czy tylko od dołu (rozbierając górną obudowę laptopa). Czy klawiatura nie przychodzi jako całość z górną obudową. Czy klawiatura nie jest klejona na stałe czy wszystkie śrubki na pewno odkręciliśmy. Nigdy nie robimy czegoś na siłę. Klawiatura jest tak zrobiona, że powinna wyjść łatwo, jeżeli trafiamy na opór to albo czegoś nie odkręciliśmy albo klawiatura była przyklejona. Efekt wizualny po nieudanej próbie wyjęcia klawiatury bywa czasami tragiczny (porysowane części plastikowe, uszkodzone zaczepy od obudowy czy klawiatury, wgniecenia, wyłamania, a nawet uszkodzenie całego laptopa)

 

Zawsze polecamy przyjść do naszego serwisu, gdzie zamawiamy klawiaturę i możemy ją wymienić na miejscu. Koszt naprawy to koszt klawiatury + 20 zł za wymianę. Sądzę, że jest to lepsze rozwiązanie dać laptop w ręce fachowca niż uszkodzić taśmę, obudowę czy nawet płytę główną.

 

Zapraszamy codziennie w godzinach 8-16 oraz w weekendy całodobowo ! Istnieje również możliwość zamówienia przez nas klawiatury i wymiany jej u klienta w domu ! Także mogą Państwo naprawić swoje urządzenie nie wychodząc z domu !