Porady

Bardzo często nie zwracamy uwagi  na tą część  komputera   a jest ona  tak samo ważna jak inne. Podczas  zakupu  zwracamy głównie uwagę na  kartę  graficzną, procesor oraz dysk twardy a zasilacz jest na samym końcu  a najlepiej aby  był  najtańszy. Jest to błąd –  od tej części zależy sprawność   naszego komputera.

W  jaki  sposób więc rozpoznać czy zasilacz  został uszkodzony ?   Pierwszym objawem  są  nie kręcące się wiatraki  podczas  uruchamiania , lecz  musimy jeszcze  sprawdzić czy wszystkie kable są  dobrze podłączone. Kolejnym etapem będzie powąchanie otworu wentylacyjnego  i jeżeli  wyczujemy woń spalonej elektroniki  to znaczy , że właśnie  nam spalił się zasilacz. Jeżeli jednak  nie wyczuwamy  nic  to musimy odłączyć wszystkie  kable zasilające napędy optyczne oraz dyski  twarde i ponownie spróbować   włączyć  komputer. Ostatnio  etapem diagnozy , jeżeli wcześniejsze nie pomogły to odłączamy wszystkie   kable  zasilające  na płycie głównej oraz podłączamy ponownie.  Jak wszystkie  wcześniej wymienione porady nie pomogły czeka  niestety nas  wymiana  zasilacza.

Ceny wahają  się od 80 zł  do 300 zł  . Najlepiej zakupić zasilacz  , ze średniej półki jeżeli nie jesteśmy wymagającymi użytkownikami  oraz  graczami .