Porady

Często bywa tak, że zasilacz odmówi współpracy i przestanie ładować nasze urządzenie np. laptop, tablet. Kupujemy zamiennik gdzie końcówka wydaje się być taka sama wchodzi w gniazdo normalnie ale urządzenie nadal się nie włącza i nie ładuje.

 

Sama wymiana zasilacza na „taki sam” jest błędna, ponieważ często nie zwracamy uwagi na to co pisze z tyłu na zasilaczu.

Są tam zawarte informacje typu:

*napięcie : bardzo istotna rzecz, ponieważ jeżeli mieliśmy 17-19V zasilacz a kupiliśmy zamiennik 10V to laptop czy tablet nie ma prawa działać na słabszym zasilaczu.

*zakres prądowy

*moc : najlepiej dobra taką samą moc zasilacza jak mieliśmy wcześniej np 65W, może być mocniejszy ale po 1 będzie droższy a po 2 lepiej nie przesadzać z mocą zasilacza bo może nam to uszkodzić nasz sprzęt.

*Długość wtyku : długość jest liczona w milimetrach, np 2,5mm/5mm, czyli 2,5mm średnicy i 5mm długości, do tego jeszcze dochodzi jeszcze to czy wtyk ma wcięcia, nie typowy wygląd.

*Napięcie na wyjściu i wejściu

 

Żeby dobrać najlepszy zamiennik trzeba zwrócić uwagę na wszystkie te czynniki. Nie przesadzajmy i nie kupujmy lepszych zasilaczy tylko zawsze taki sam. W razie jakichkolwiek problemów z zasilaczami zapraszamy do kontaktu.
Pomagamy dobrać odpowiedni, pomagamy kupić, pomagamy w problemach i doradzamy jak sobie z nimi radzić we własnym zakresie.

 

W naszym serwisie posiadamy zasilacze do wszystkich laptopów i tabletów, także wystarczy dobrać odpowiedni i na miejscu można go kupić, produkty są nowe z gwarancją w razie awarii zasilacza wymieniamy na miejscu na nowy i naprawiamy lub na stałe zostawiamy nowy zasilacz klientowi.

 

Zapraszamy 🙂